foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:356330

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
erasmus plus logoDzień siódmy - 25 marca
Wycieczką do uroczego Eger zakończyliśmy działania projektowe. Przechadzaliśmy się wąskimi uliczkami w cieniu strzelistych kamienic. Ciekawym doświadczeniem było odwiedzenie "Niewidzialnej wystawy", podczas której wczuliśmy się w los osób niewidomych. Naszym zadaniem było poruszanie się w całkowitej ciemności. Niewątpliwe uwrażliwiło nas to na potrzeby osób niepełnosprawnych.
Pozdrawiamy,
Ekipa Erasmus+
erasmus plus logoDzień szósty - 24 kwietnia
Kolejny raz uczyliśmy się języka gospodarzy. Następnie zapoznano nas z systemem edukacji obowiązującym na Węgrzech oraz organizacjami pozarządowymi. Próba generalna przed wieczornym koncertem była wyczerpująca. Okazało się, że piosenki, które śpiewamy wspólnie z pozostałymi grupami są wielkim wyzwaniem. Quiz ze znajomości kultury i języka węgierskiego nie był dla nas problemem, ale stresowaliśmy się naszym wstępem artystycznym. Na szczęście zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez publiczność. W trakcie koncertu zbierano fundusze na rzecz miejscowego szpitala dziecięcego. Później uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych przeprowadzonych przez zespół folklorystyczny.
Pozdrawiamy,
Ekipa Erasmus+
erasmus plus logoDzień piąty - 23 kwietnia
Dziś odbyło się spotkanie z burmistrzem miasta Hatvan, który przedstawił dzieje miejscowości. Następnie zwiedzaliśmy interaktywne muzeum łowiectwa, w którym uczniowie mieli możliwość wykazania się umiejętnościami strzeleckimi oraz sprawnością fizyczną. W drodze powrotnej uczniowie rozdawali przechodniom ulotki poświęcone ochronie środowiska. Wieczorem czeka nas otwarcie wystawy fotografii, na której znajdą się zdjęcia autorstwa m.in. Moniki Kot, Mateusza Zawadzkiego i Adama Krasonia. Będziemy także uczestniczyć w seminarium na temat dbania o środowisko naturalne.
Pozdrawiamy,
Ekipa Erasmus+
erasmus plus logoDzień czwarty - 22 kwietnia
Przyszedł czas na zwiedzanie Budapesztu. Zachwyciliśmy się budynkiem parlamentu. Odpoczywaliśmy nad brzegiem Dunaju, podziwiając obie części miasta - Budę i Pest. Jedną z atrakcji była zmiana warty, którą udało nam się zobaczyć w pobliżu siedziby rządu. Nie mogliśmy ominąć wzgórza Galerta czy kojarzących się z miastem: zamkiem królewskim i mostem łańcuchowym.
Pozdrawiamy,
Ekipa Erasmus +
erasmus plus logoDzień trzeci - 21 kwietnia
Dzień rozpoczęliśmy od kolejnej lekcji języka węgierskiego. Tym razem poznaliśmy liczby i ćwiczyliśmy pytania o wiek. Następnie drużyny wszystkich krajów przedstawiły prezentacje multimedialne zatytułowane "Save the nature". Nasza prezentacja była poświęcona problemom środowiska na Śląsku. W dalszej części spotkania gospodarze zaprezentowali swoją pracę charytatywną, którą wykonywali na rzecz osób starszych oraz dzieci z lokalnego szpitala. Przygotowywaliśmy się również do piątkowego koncertu charytatywnego. Po południu, wyposażeni w łopaty, rękawice i przywiezione wcześniej sadzonki, stworzyliśmy projektowy ogród przed szkołą.
Pozdrawiamy,
Ekipa Erasmus +
erasmus plus logoDzień drugi- 20 kwietnia 2015
Rano zostaliśmy powitani przez dyrekcję i obejrzeliśmy szkołę. Węgierscy uczniowie przeprowadzili także pierwszą lekcję swojego języka. Największym zaskoczeniem okazały się warsztaty muzyczne. Jeden z nauczycieli skomponował muzykę do projektowej piosenki, wspólnie uczyliśmy się ją śpiewać. Następnie drużyny ze wszystkich krajów partnerskich śpiewali piosenki ze swoich krajów, które wcześniej zostały przygotowane przez gospodarzy (dla Polski wybrali "Szła dzieweczka do laseczka"). Po obiedzie podziwialiśmy malowniczy krajobraz z jednego ze szczytów gór Matra i szaleliśmy na torze saneczkowym.
Dopisuje zarówno pogoda jak i nasze humory.
Pozdrawiamy,
Ekipa Erasmus +
01Dzień pierwszy-19 kwietnia 2015
Wyruszyliśmy na południe, w kierunku naszych partnerów z Węgier. Podczas przerw udoskonalaliśmy układ choreograficzny naszego występu. Wśród bagaży znalazły się sadzonki drzew, które posłużą do stworzenia projektowego ogrodu. Po 7-godzinnej podróży dotarliśmy do Hatvan, gdzie przywitali nas Orsi, Eni, Adam i David. Pierwszym minutom spotkania towarzyszyły uściski i łzy wzruszenia. Przed nami pierwsza noc u rodzin goszczących, a w poniedziałek pracowity dzień w szkole.
Będziemy się dzielić swoimi dalszymi wrażeniami z pobytu.
Pozdrawiamy,
Ekipa Erasmus +
uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

wtorek, 25 lutego 2020
Dziś imieniny:
Cezarego, Donata

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2019/2020

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...