foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry

 tel.: 32 719 11 58


Logo rek 2012
platforma

zawodowcy

f_rosa

Panel logowania

Odwiedziło nas:Odwiedziło nas:356324

Inspektor Danych Osobowych
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch, mail: korzuch@infoic.pl.
Sprawozdanie z realizacji planu pracy Samorządu Uczniowskiego
oraz Powiatowej Reprezentacji Młodzieży
w roku szkolnym 2016/2017
w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
 
 
 1. Przygotowanie i udział w pochodzie "Gwarków" – regionalnej uroczystości w Tarnowskich Górach. Współpraca z Tarnogórskim Centrum Kultury.
  1. Uczniowie klas drugich wzięli udział w imprezie, zaprezentowali się przedstawiając swoje pomysły – promocja szkoły.
 2. Przygotowanie konkursu "Najpiękniejsza kartka świąteczna i stroik bożonarodzeniowy" - kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami bożonarodzeniowymi, pobudzanie aktywności twórczej uczniów. Najpiękniejsze prace wykonane własnoręcznie zostały wręczone na spotkaniu świątecznym ze Starostą Powiatu Tarnogórskiego przez młodzież naszej szkoły. Delegacja naszej szkoły przygotowała życzenia i upominki dla przedstawicieli Starostwa.
 3. Przeprowadzenie etapu szkolnego konkursu sztuk wizualnych o tematyce bożonarodzeniowej pt. "Radosne święta - twórcze święta". Konkurs jest imprezą organizowaną w ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży, wspierającą ideę integracji młodzieży szkół powiatu tarnogórskiego. Adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań tradycją Świąt Bożego Narodzenia, obudzenie aktywności twórczej uczniów, współpraca i integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych, promocja talentów młodzieży, zachęcanie uczniów do aktywizacji pozaszkolnej. Prace konkursowe były związane z tematyką Bożonarodzeniową i wykonane indywidualnie dowolną techniką, np. rzeźba, malarstwo, rysunek, witraż, szopka, lampion itp. W konkursie udział wzięły prace wyróżnione w szkolnym konkursie "Najpiękniejsza kartka świąteczna i stroik bożonarodzeniowy".
 4. Udział naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Zaangażowanie w akcję "Szlachetna Paczka". Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji "Szlachetna paczka". Każda klasa otrzymała informację na temat wybranej rodziny.
 5. Przygotowywanie gazetek tematycznych (wg potrzeb) w gablocie ściennej przez Samorząd Uczniowski – sekcja kulturalno - dekoracyjna.
 6. Przygotowanie dekoracji świątecznej szkoły – Samorząd Uczniowski.
 7. Przygotowanie dekoracji na uroczystą akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia – Samorząd Uczniowski sekcja kulturalno – dekoracyjna.
 8. Przygotowanie części artystycznej i dekoracyjnej na akademię z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.
 9. Wyjazd z młodzieżą klas pierwszych policyjnych na XVIII Dni Otwarte Szkoły Policji w Katowicach.
 10. Przygotowanie i przeprowadzenia poczty walentynkowej w szkole z okazji Dnia Św. Walentego. Samorząd Uczniowski przygotował kartki walentynkowe, które można było zakupić na terenie szkoły, nadesłane kartki zostały wręczone ich adresatom.
 11. Pełnienie funkcji opiekuna Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.
W ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży młodzież reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w przedsięwzięciach:
 1. W Zespole Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach odbył się etap szkolny konkursu powiatowego "Radosne święta – twórcze święta". W finale konkursu Aleksandra Olszok z klasy 2d T zajęła I miejsce (grudzień)
 2. W Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach odbyło się spotkanie świąteczne, na którym młodzież naszej szkoły wręczyła własnoręcznie zrobione kartki i ozdoby świąteczne a także złożyła życzenia świąteczno – noworoczne Staroście Tarnogórskiemu (grudzień).
 3. 19 - 21. 04. 2017 r odbyła się wycieczka Powiatowej Reprezentacji Młodzieży – "EKO – WYPRAWA PRM". Młodzież odwiedziła m.in Zakopane, Porębę Wielką i Kalwarię Zebrzydowską (kwiecień).
 4. 23 listopada 2016 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim gościła Powiatowa Reprezentacja Młodzieży z udziałem uczniów i nauczycieli. Z naszej szkoły zaproszone zostały uczennice klasy 2 technikum Natalia Konieczny i Aleksandra Olszok. Wizyta odbyła się w ramach spotkania z kulturą, zaplanowanego w programie pracy Powiatowej Reprezentacji Młodzieży (listopad)
 5. W ramach programu edukacyjnego "Młodzieżowa Wszechnica Aktywności Obywatelskiej" w Starostwie powiatowym w Tarnowskich Górach odbyła się debata pt. "Jak nie zostać współczesnym niewolnikiem" (grudzień).
uonet+
molnet plus

Z naszej galerii...

czytaj pl 2017 plakat

wtorek, 25 lutego 2020
Dziś imieniny:
Cezarego, Donata

Partnerzy

FUNDACJA "SZTURMAN"
szturman
rekrutacja2019/2020

2003 - 2020 Copyright zstu Rights Reserved
Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach
Administrator strony: mgr inż. Joanna Boguwolska
Tłumaczenie na język niemicki: mgr Wioletta Szyguła

UWAGA! Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO) informujemy, iż ta strona wykorzystuje technologię cookies. czytaj więcej...